کارت سانترال

کارت سانترال

کارت سانترال

کارت سانترال

کارت سانترال یکی از ابزار مکمل در سیستم های سانترال می باشد که وظیفه افزودن ویژگی ها و امکانات جدید به دستگاه سانترال را دارد. دستگاه سانترال وظیفه متمرکز کردن ارتباطات مخابراتی یک مجموعه و نظم بخشیدن به آن و مدیریت تماس ها را بر عهده دارد که به دو صورت کم ظرفیت و پر ظرفیت به شرکت ها و ادارات ارائه می گردند و دستگاه سانترال شرکت پاناسونیک از صاحب نام ترین برندها در این زمینه است که با شناخت و ریشه یابی نیازهای موسسات و مجموعه ها کارت های سانترال متنوعی، سازگار با دستگاه های سانترال خود به بازار عرضه کرده است.

کارت سانترال

کارت سانترال

هر دستگاه سانترال تعدادی محل اتصال کارت سانترال بر روی بدنه خود دارد که به این درگاه های اتصالی، اسلات گفته می شود. به تعداد اسلات های موجود بر روی یک دستگاه سانترال می توان کارت سانترال بر روی آن افزود که این کارت های سانترال می توانند برای اضافه کردن خطوط تماس شهری، خطوط تلفن داخلی، قابلیت تلفن گویا یا DISA ،کالر آیدی و امکانات متعدد دیگر باشند. به طور مثال اگر در مجموعه ای تعداد بخش های داخلی و کارکنان افزوده شود و یا تعداد خطوط تلفن افزایش یابد و یا ترافیک خطی تماس ها بالا رود و نیاز به پاسخگویی همزمان به چندین مشتری و مخاطب وحود داشته باشد و موارد دیگر، بدون تغییر و یا تعویض دستگاه سانترال و با استفاده از کارت های سانترال می توان قابلیت های دستگاه را ارتقا بخشید.

انواع کارت سانترال

به طور کلی کارت های سانترال در یکی از این دسته بندی ها قرار می گیرند:

کارت سانترال افزایشی و یا ارتقا دهنده: این کارت ها به منظور افزایش تعداد خطوط ارتباطی مجموعه و قابلیت های دستگاه به کار می رود که برای افزایش تعداد خطوط شهری، تعداد خطوط داخلی مجموعه، افزودن خطوط دیجیتال و بر پایه  IP، خطوط آنالوگ، خطوط هیبریدی و مواردی از این دست می باشد. کارت های سانترال KX-TDA0172 با قابلیت افزودن شانزده داخلی جدید و KX-TDA0470 با امکان افزودن شانزده پورت داخلی، دو نمونه از این محصولات هستند.

 

کارت سانترال DISA: کارت سانترال دیزا همان تلفن گویا است که مانند یک منشی تلفنی عمل می نماید. این قابلیت بدون اتلاف زمان کاربر و یا ایجاد ترافیک بر روی خطوط مجموعه، راهنمای مفیدی از داخلی ها و راه های ارتباطی شرکت و یا مجموعه به محاطب ارائه می کند تا با فشردن شماره داخلی مورد نظر خود به بخش مربوطه متصل گردد. این قابلیت صرفه جویی قابل ملاحظه ای در هزینه های زمانی و مالی مجموعه به وجود می آورد. مانند یک منشی تلفنی عمل می کند و تماس ها را سامان می بخشد، بدون آنکه از نیروی انسانی برای پاسخگویی و متصل کردن تک تک تماس ها به بخش داخلی مورد نظر استفاده شود. همچنین قابلیت دیزا از ترافیک پشت خطوط ارتباطی مجموعه می کاهد به این صورت که به ازای هر قابلیت دیزا، یکی از تماس های پشت خط کاسته می شود و به جای ماندن در صف انتظار به منشی گویا متصل شده و به بخش مورد نظر راهنمایی و هدایت می گردند. کارت سانترال پاناسونیک KX-TE82491 یک کارت دیزا یک کاناله است که بر روی دستگاه های سانترال TEM824 و TES824 نصب می گردد. و یا کارت سانترال KX-TDA0191 یک کارت دیزای چهار کاناله است که قابلیت افزودن چهار کانال منشی تلفنی را به تمامی مدل های دستگاه سانترال TDA و TDE دارد.

کارت سانترال آیدی کالر: این کارت قابلیت نمایش شماره تماس گیرنده را بر روی خطوط شهری به مجموعه اضافه می نماید. این قابلیت به همراه امکان ذخیره کردن اطلاعات تماس، به مدیران ابزاری کنترلی برای مدیریت هر چه بهتر ارتباطات می دهد و همچنین راه های ارتباطی با مشتریان را هموارتر می نماید تا در صورت عدم پاسخگویی در زمان تماس، بتوان با فرد مورد نظر تماس گرفت. کارت سانترال KX-TDA0177 یکی از این محصولات می باشد.

کارت سانترال دورفون: یکی از محصولات شرکت پاناسونیک با قابلیتی متمایز و جذاب می باشد. توانایی این کارت باز کردن درب مجموعه برای مراجعین حضوری شرکت و یا مجموعه می باشد. با استفاده از کارت سانترال دورفون، هر مراجع حضوری که زنگ درب ورودی را به صدا در آورد، یک هشدار بر روی تلفن داخلی کارمند شرکت به صدا در آمده و فرد با فشردن کلیدی بر روی دستگاه تلفن خود می تواند درب مجموعه را باز نماید.

تنوع کارت های سانترال بنا بر مدل های دستگاه های سانترال و امکاناتی که در اختیار مجموعه ها قرار می دهند، بسیار بالا است. این ابزار باعث ارتقا و بهبود عملکرد سیستم های ارتباطی مجموعه ها می گردند. افزایش قابلیت ها و افزودن ابزارهای مفید و کاربردی در شرکت ها، ادارات و مجموعه ها باعث افزایش بازدهی آن مجموعه می گردد و موجب سودآوری می گردد. ارتباطات و بهبود و ارتقای آن در دنیای کسب و کارها، در حال حاضر اهمیت بسیار بالایی دارد. انواع کارت سانترال را با بهترین کیفیت و قیمتی مناسی و به صرفه می توانید از این مرکز تهیه نمایید.

مطالب مرتبط